fr - de - en - it - es

Startlist La Transalp Vaudoise 2014

Startlist » Back to races » La Transalp Vaudoise 2014

Startlist sorted by • 60 athletes

Shortcuts

A1A2B1C1D1D2Gryon (A1)Gryon (A2)Gryon (B1)Gryon (B2)Gryon (C1)Gryon (C2)Gryon (D2)Gryon (O1)Gryon (O2) 6AM + 3GGryon (SJ)Hors ClassementOO (G + HS)OuvertOuvert (6 chiens)

A1 (5 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
4Gaze Stauffacher EvelyneDombresson1972CSCPTNESUIA1
5Heritier Pierre-AntoineSavièse1900MCSVSSUIA1
6Bigalke DanielaDobel1900GERA1
7Croisier DidierVallorbe1972CSCPT / CMBVDSUIA1
8Lardet RodolpheVilleseneux1900TamasséFRAA1

TOP

A2 (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
9Akeret AndreasLiesenich1980SSVGERA2

TOP

B1 (11 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
10Fuss RogerBrail1900SSV / CSCPTGRSUIB1
11Frey SonjaSchönenberg an der Thur1900SSVTGSUIB1
12Nehrenheim PhilippZürich1900SSVZHSUIB1
13Münkel ChristianRauenberg1900BWSCGERB1
14MIRANDA DELFIMSavièse1970VSSUIB1
15Labastie SophieSemsales1975MCSFRSUIB1
16Landau MichaelRodenbach1900SHCOGERB1
17Zimmerli PeterSchmidigen-Mühlew1900CSCPTBESUIB1
18LUTHI CHRISTINELes Giettes1900VSSUIB1
19Dubely RolandCerniat1900MCSFRSUIB1
23Folz MichelErfweiler1900GERB1

TOP

C1 (6 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
20Wittmann NadjaPassugg-Araschgen1900CSCPTGRSUIC1
21Letourneau KarlGondeville1900TMCSFRAC1
22Delsol BernadetteTroyes1900TamasséFRAC1
23Folz MichelErfweiler1900GERC1
24Staub VincentFully1900CSCPTVSSUIC1
25Dubely MélanyCerniat1900MCSFRSUIC1

TOP

D1 (2 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
26Passy DavidSaint Theoffrey1900CMBFRAD1
27Amstutz ChristineEnnetmoos1980CSCPT / CMBNWSUID1

TOP

D2 (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
28Beytrison JoséMase1900CSCPTVSSUID2

TOP

Gryon (A1) (2 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
71Tranois Guy???1900FRAGryon (A1)
75Demeu Gilles???1900SUIGryon (A1)

TOP

Gryon (A2) (3 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
53Ruchet StephaneEvionnaz1900CSCPTVSSUIGryon (A2)
54Chomette DanielSt Martin de la Cluse1900CMBFRAGryon (A2)
55Brevet MartialCeyzeriat1900CMBFRAGryon (A2)

TOP

Gryon (B1) (2 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
56Tornare PatrickLovens1974CSCPTFRSUIGryon (B1)
59Fretz SebastianLaufen1984BLSUIGryon (B1)

TOP

Gryon (B2) (4 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
54Chomette DanielSt Martin de la Cluse1900CMBFRAGryon (B2)
55Brevet MartialCeyzeriat1900CMBFRAGryon (B2)
57SCHMID THOMASKoppigen1968CSCPTBESUIGryon (B2)
58Favre JulienDompierre1900FRSUIGryon (B2)

TOP

Gryon (C1) (2 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
60Serres JeromeSt Martin de la Cluse1900CMBFRAGryon (C1)
61Hasler ChristopheVif1900CMBFRAGryon (C1)

TOP

Gryon (C2) (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
62Rieumal MarceauChavannes sur Suran1900CMBFRAGryon (C2)

TOP

Gryon (D2) (3 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
63Basin CatherineNovalaise1900CPTCFRAGryon (D2)
64Menu LaurentHieres sur amby1900FRAGryon (D2)
65Bog AllanSaint Corneille1900CMBFRAGryon (D2)

TOP

Gryon (O1) (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
51chateau ericla chaux du milieu1964CSCPTNEFRAGryon (O1)

TOP

Gryon (O2) 6AM + 3G (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
52Delaures DenisClaix1900CMBFRAGryon (O2) 6AM + 3G

TOP

Gryon (SJ) (3 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
72Massardier RogerGenas1958CMBSUIGryon (SJ)
73ROLAND NATHALIEbief du fourg1979FRAGryon (SJ)
74FAIVRE DANYBIEF DU FOURG1975CTPMVFRAGryon (SJ)

TOP

Hors Classement (4 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
6Bigalke DanielaDobel1900GERHors Classement
14MIRANDA DELFIMSavièse1970VSSUIHors Classement
15Labastie SophieSemsales1975MCSFRSUIHors Classement
18LUTHI CHRISTINELes Giettes1900VSSUIHors Classement

TOP

O (4 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
1Egli DonatoLamboing1968CSCPTBE/JBSUIO
2Kraft AndyDobel1900GERO
3Coffre AnthonyCondal1900FRAO
5Heritier Pierre-AntoineSavièse1900MCSVSSUIO

TOP

O (G + HS) (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
3Coffre AnthonyCondal1900VSDFRAO (G + HS)

TOP

Ouvert (2 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
29Sauthier Marc-AndréSion1980MCSVSSUIOuvert
30Tercier MarcCerniat FR1965Musher Club SuisseFRSUIOuvert

TOP

Ouvert (6 chiens) (1 athletes)

Nom, prénomLocalitéAnnéeeClubCantonNatiCatégorieP
30Tercier MarcCerniat FR1965Musher Club SuisseFRSUIOuvert (6 chiens)

TOP

MSO-Chrono, 2800 Delémont | info@mso-chrono.ch | RSS | © 2019 MSO-Chrono